GymPro. Önemli Duyuru

29 Haziran 2020

Toplu SMS kullanıcısı müşterilerimiz

için önemli duyuru

Sevgili GymPro kullanıcısı,

Toplu SMS'ler ile ilgili olarak aşağıda 3 ana başlıktaki önemli bilgilendirmeleri okumanızı rica ederiz. 

1.  T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan İleti Yönetim Sistemi (IYS) hakkında bilgilendirme.

2.  Argedan'ın toplu SMS satışına artık aracılık yapmayacağı yalnızca entegrasyon hizmeti vereceği hakkında bilgilendirme.

3.  KVKK gereği; Argedan üzerinden gönderilen aktivasyon SMS'lerinin firmalarının kendi hesapları üzerinden gönderilmesi hakkında bilgilendirme. 

1. T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan İleti Yönetim Sistemi (IYS) hakkında bilgilendirme.

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından; İleti Yönetim Sistemi (İYS) devreye alınmıştır. Bu sisteme göre müşterilerine tanıtım amaçlı SMS ve E-Posta gönderen her firmanın (Hizmet Sağlayıcı) bu iletileri göndereceği kişileri sisteme kayıt etmesi gerekmektedir. Bir çok detayı ve yükümlülüğü bulunan bu zorunluluk hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya ya da İYS linkine tıklayabilirsiniz.

 

(Bu not bilgilendirme amaçlıdır. Her firmanın uyması gereken zorunlulukları incelemesi ve yerine getirmesi kendi sorumluluğundadır.)

Screen Shot 2020-07-28 at 14.08.26.png

2. Argedan'ın toplu SMS satışına artık aracılık yapmayacağı yalnızca entegrasyon hizmeti vereceği hakkında bilgilendirme. (Son tarih : 25 Ağustos 2020)

Argedan olarak GymPro kullanıcılarına daha kolay ve ekonomik çözümler sunabilmek için; yalnızca GymPro kullanıcılarına yaptığımız Toplu SMS satışında aracılık hizmeti veriyorduk. Bu müşterilerimizin üçüncü firmalar ile görüşmeden, evrak işlerinin Argedan tarafından takip edilmesine ve SMS yüklemesini Argedan'ı arayarak yapmalarına fayda sağlıyordu.

 

Ancak; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yönetmeliği ve şirket yönetimi kararı gereği; 25 Ağustos 2020 tarihi itibarı ile bu hizmetimizi sonlandırıyoruz. 26 Ağustos 2020 itibarı ile Argedan üzerinden ORİS TELEKOM ya da bir başka firmaya ait toplu SMS'lerin satışı artık yapılmayacak ve önceden satın alınmış SMS'ler yazılım içi otomatik gönderimlerde, mobil uygulama ya da web sayfası gibi platformlarda aktivasyon amaçlı dahi kullanılamayacaktır. 

 

Bunun yerine müşterilerimizin arzu ettiği firmalar ile çalışabilmesi için entegrasyon hizmeti sunacağız. Şu anda toplu SMS modülü olan müşterilerimize yalnızca bir seferlik olmak üzere "Halihazırda entegrasyon yapılmış" olan SMS sağlayıcılara geçişte entegrasyon bedeli talep edilmeyecektir. Bu entegrasyonlar ve ücretsiz entegrasyon sağlanacak SMS sağlayıcı listesi ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. 

 

ORİS TELEKOM firmasının da toplu SMS satışını sonlandırması nedeniyle; 26 Ağustos tarihi itibarı ile satın alınmış olsa dahi eski sistem üzerinden alınan SMS'ler kullanılamayacaktır. Bir başka firmaya geçecek olan ve halihazırda satın alınmış SMS'i bulunan firmaların kalan SMS adedi karşılığı bedel firmamızca Ekim ayı içerisinde iade edilecek ya da talep edilirse ileride alınacak hizmetler için krediye dönüştürülecektir. 

Halihazırda GymPro ile entegrasyonu olan ve bir seferlik entegrasyon bedeli alınmayacak firmalar ve web sayfaları.

(Alfabetik Sıralama -  Web sayfaları için isim üzerine tıklayınız.)

AjansSMS

Codec Fast SMS (Codec firması Sabit IP talep ediyor. Lütfen aşağıdaki notu okuyunuz.)*

İsobil 

Jet SMS 

Posta Güvercini

TTMesaj 

(*) İşletmeniz Codec firması ile çalışacak ise (ki bu ileride sabit IP talebinde bulunabilecek diğer firmalar için de geçerlidir)  firmanızın hem Argedan’a ait sabit IP numaralarını hem de kendi işletmenize ait sabit IP numaralarını Codec’e bildirmeniz gereklidir.  Argedan’ın sabit IP adresleri; 176.53.80.82 ve 176.53.80.86’dır. Bu bilgiyi Codec’e verebilirsiniz. Kendi işletmenize ait sabit IP adresini öğrenmek için; her hangi bir web tarayıcısı üzerinden; adres kısmına “What is my IP” yazarak açılan sayfada IP’nizi görebilirsiniz. 

Önemli not : İşletmenizde sabit IP hizmeti almıyorsanız; IP değişkenlik göstereceği için GymPro üzerinden gönderilecek Toplu SMS’lerde sorun yaşanabilir. Bu nedenle ya Sabit IP almanız ya da sabit IP talep etmeyen bir SMS sağlayıcısı ile çalışmanız gerekmektedir.

Yukarıda adı bulunan firmalardan biri ile çalışmak istemeniz halinde; tüm başvurular firmanızca yapılmalı ve (Çalışacağınız firmanın Argedan'a bir e-posta ile bildirilmesi sonrası) SMS sağlayıcı firmanın vereceği size özel kodları GymPro yazılımınızda ilgili yere eklemeniz yeterli olacaktır. Artık her SMS satın alımınızda yükleme otomatik olarak GymPro tarafından algılanacaktır.

Hatırlatmalar

  1. Halen ORİS TELEKOM tarafından sunulan bazı özellikler her SMS sağlayıcı tarafından verilmeyebilir. Yeni SMS sağlayıcınız ile tüm detayları görüşmenizde fayda var. 

  2. Yukarıda adı bulunmayan firmalar ile çalışmak istemeniz halinde; yine tek seferlik olmak üzere %50 indirimli entegrasyon teklifi verilecektir. 

  3. Müşterilerimizin ilerleyen tarihlerde SMS sağlayıcı firmasını değiştirmek istemesi halinde, entegrasyon bedeli talep edilecektir. 

3.  KVKK gereği; Argedan üzerinden gönderilen aktivasyon SMS'lerinin firmalarının kendi hesapları üzerinden gönderilmesi hakkında bilgilendirme.

(Son tarih : 25 Ağustos 2020) 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili yönetmelikler gereği; daha önceden Argedan tarafından gönderilen Mobil uygulama ve/veya Üye Web Sayfaları aktivasyon SMS'leri de artık yalnızca mobil uygulama/web sayfası sahibi işletme tarafından gönderilebilecektir. Argedan tarafından gönderilecek SMS aktivasyonları ile ilgili son tarih 25 Ağustos 2020 olup; 26 Ağustos 2020 itibarı ile üyelerinize gidecek aktivasyon SMS'leri için yeni bir firma anlaşması yapmanız oldukça önemlidir. (Yeni firma anlaşması sonrası firma kodlarını GymPro yazılımınızda ilgili alana girmeniz halinde başkaca bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Sistem tüm SMS'leri yeni firma üzerinden alınan SMS'ler ile atacaktır.) 

Argedan dışında gelişen bu değişiklikler nedeni ile verdiğimiz rahatsızlık için özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz. 

 

Bilgilerinize önemle sunarız. 

 

Argedan Bilişim Limited Şirketi